Event Date

Results for Saturday Series, Bramshill, 04/12/2021

There are a few photos from the event avaiable on a Flickr album - see BKO - Bramshill - 4 December 2021.

Routegadget for this event is available here.

BOF results are here.  (Note that local events do not qualify for ranking points.)

 


White (length 1.6km, climb 10m, 10 controls)

  1  Joseph Catton            M10  14:46 
  2  Alex Catton          IND M10  16:10 

 

Yellow (length 2.2km, climb 10m, 8 controls)

  1  Rob Mullens          IND M40  28:47 
  2  Flynn Weatherhead    IND M10  30:28 

 

Orange (length 2.9km, climb 15m, 11 controls)

  1  Nicola Mort          BKO W21  28:23 
  2  Graeme Williams      BKO M40  34:36 
  3  Aidan Williams       BKO M12  35:28 
  4  Phil Chatterley      IND M65  38:59 
  5  Kelvin Prescott      BKO M45  47:31 
  6  Gareth Busby        TVOC M40  58:01 
  7  James Prescott       BKO M12  62:46 
  8  Elliot Vaughan       BKO M12  70:09 
  9  Zac Vaughan          BKO M14  70:15 
     Damian Murphy        IND M40  rtd   Missing nos 1-5

 

Light Green (length 3.7km, climb 20m, 11 controls)

  1  Gary Prysbet        TVOC M21  36:12 
  2  Jane Courtier        BKO W65  44:28 
  3  Leianne Upton         MV W60  45:39 
  4  Andy MacGregor      BAOC M80  47:44 
  5  Eleanor Upton         MV W21  48:31 
  6= Mark Foxwell         BKO M55  48:49 
  6= Lynne Moore          BKO W55  48:49 
  8  Jen Daplyn            SN W40  54:21 
  9  Katharine Hill      TVOC W35  55:04 
 10  Lesley Innes         BKO W60  55:55 
 11  Peter Entwistle      BKO M70  60:21 
 12  Sue Hands            WIM W70  60:24 
 13  Matvei Dnestrovskii  BOF M10  61:04 
 14  Christine Artus      BKO W65  61:24 
 15  Christopher Simpson   SO M75  62:06 
 16  Kirsty Adams         BKO W45  62:13 
 17  Liz Stradling        BKO W65  63:37 
 18  Clare Prysbet       TVOC W21  65:36 
 19  Catherine Springett  BKO W60  66:46 
 20  Amanda Bailey         SN W55  67:58 
 21  Tamsin Busby        TVOC W40  68:04 
 22  Mel Golding          BKO W50  69:43 
 23  Brian Sewell         BKO M60  71:42 
 24  Alison Longfield         W50  75:25 
 25  Jim Munday           BKO M75  82:12 
 26  Dennis Prowse         SN M70  82:40 
 27  Leah Jukes           BKO W21 100:24 
 28  Michael Lai         MWOC M21 141:05 
 29  Mark Prosser         IND M35 142:41 
     Sue Parker           BKO W60  rtd   Missing nos 1-9

 

Short Blue (length 5.9km, climb 25m, 16 controls)

  1  Michael Krajewski   BAOC M35  43:43 
  2  Peter Daplyn          SN M40  49:19 
  3  Jan Travnicek       TVOC M45  50:21 
  4  Zlatko Peev         Slow M50  52:08 
  5  Barry Jones           SO M50  57:55 
  6  Steve Bailey          SN M60  58:21 
  7  Jon Steed           BADO M55  70:42 
  8  Alexey Dnestrovskii  BOF M55  71:23 
  9  Andrew Southwood     BKO M55  71:44 
 10  Eddie Whittle        BKO M50  72:13 
 11  Mikhail Gryaznevich TVOC M65  73:55 
 12  Jon Vaughan          BKO M45  75:25 
 13  Patrick Laloyaux     BKO M35  76:03 
 14  Anne Tynegate       BADO W60  77:42 
 15  John Harrison       BADO M70  79:38 
 16  Phil Stradling       BKO M60  84:43 
 17  Boryana Peeva       Slow W50  90:29 
 18  John Liley          SLOW M60  99:56 
 19  Peter Riches        TVOC M70 107:42 
 20  Rich Golding         BKO M50 109:29 
 21  Gillian Prowse        SN W60 118:59 
 22  Stephen Goodrum       SN M55 147:54 
mp   Terence Hosking      BKO M55  71:49 Missing nos 1-2
     Toni Whittle         BKO W50  dnf   No finish time

 

 


Results software provided by Michael Napier, e-mail mnapier @ cix.co.uk